Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska w niechlubnej czołówce Europy. Nasze drogi są bardzo niebezpieczne

Polska źle wypadła w raporcie Unii Europejskiej pod względem liczby wypadków drogowych, choć sytuacja poprawiła się w ostatnich latach.

Jak informuje podkomisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w zeszłym roku na drogach regionu doszło do ponad 1450 wypadków. Było to o 170 mniej w porównaniu do 2016 r. Mniej było przede wszystkim ofiar śmiertelnych.

Nie zmieniają się natomiast przyczyny drogowych tragedii – podkreśla podkomisarz Niedźwiedzka-Pardela:

Podobnie jak w latach ubiegłych główną przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Na drugim miejscu znalazło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Trzecią przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Według drogowego raportu Unii Europejskiej, najbardziej niebezpiecznie w zeszłym roku było w Rumunii, gdzie zginęło 98 osób na milion mieszkańców, a następnie w Bułgarii oraz Chorwacji.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

00:00 / 00:00

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, wypadek
Rano na ul. Sikorskiego w Olsztynie auto osobowe zderzyło się z tramwajem

We wtorek rano w Olsztynie na ulicy Sikorskiego, na wysokości CH Auchan, auto osobowe zderzyło się z tramwajem. Kobieta, która kierowała osobówką została zabrana na obserwację...

Zamknij
RadioOlsztynTV