DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro

Polska pokonuje Turcję. Ostatni sprawdzian przed Euro w cieniu kontuzji

Polska wygrała z Turcją 2:1 w towarzyskim meczu, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie. To był ostatni sprawdzian przed piłkarskimi mistrzostwa Europy, w których wystąpią biało-czerwoni.

Już w 12. minucie do tureckiej bramki trafił Karol Świderski, który otworzył wynik spotkania, ale niebawem strzelec pierwszego gola musiał zejść z boiska w wyniku kontuzji. Podobnie skończył kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Turcy doprowadzili do wyrównania w 77. minucie, którzy byli o krok o wyjścia na prowadzenie po akcji, w której Wojciech Szczęsny opuścił pole bramkowe. Na szczęście polscy piłkarze nie pozwolili na stratę kolejnej bramki.

Drugiego gola dla biało-czerwonych zapisał na swoim koncie Nikola Zalewski. To jego pierwsze trafienie w drużynie narodowej.

Był to ostatni sprawdzian drużyny trenera Michała Probierza przed mistrzostwami Europy w Niemczech.

Polska – Turcja 2:1

Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w piłka nożna, mecz
Młodzi piłkarze z całej Polski walczą o puchar prezesa Legii Warszawa

Młodzi piłkarze Arki Gdynia wygrali w Bartoszycach Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Legii Warszawa "Legia Bart". W tegorocznym turnieju wzięły udział kluby z całego kraju oraz...