DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Polscy skoczkowie drudzy w Zakopanem. Triumfowali Austriacy

Dawid Kubacki i Kamil Stoch w Zakopanem. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Polacy zajęli drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

„Biało-Czerwoni”, którzy startowali w składzie: Kamil Stoch (134 i 128 m), Piotr Żyła (134 i 134 m), Paweł Wąsek (125 i 127,5 m), Dawid Kubacki (136,5 i 127,5 m) – stracili jeden punkt do zwycięzców. Wygrali Austriacy: Daniel Tschofenig, Michael Hayboeck, Manuel Fettner i Stefan Kraft (1151,5 pkt). Podium uzupełnili Niemcy (1144,4 pkt).

Czwarte miejsce zajęli Słoweńcy. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Norwegowie, Finowie, Amerykanie i Czesi. Rumunia, która debiutowała w rywalizacji drużynowej, zajęła ostatnie, dziewiąte miejsce i jako jedyna nie awansowała do finałowej serii.

Na niedzielę zaplanowano zawody indywidualne z udziałem sześciu reprezentantów Polski. Na Wielkiej Krokwi zaprezentują się: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jan Habdas. Początek konkursu o godzinie 16.

Paweł Wąsek oraz Kamil Stoch i Piotr Żyła. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Paweł Wąsek i Kamil Stoch. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Redakcja:  B. Świerkowska-Chromy za IAR

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczęśliwy początek roku. Indykpol AZS bez problemu pokonał Wartę Zawiercie

Po wpadce w Lublinie, siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn wracają na właściwe tory i ogrywają kolejny zespół ze ścisłej czołówki tabeli. Akademicy rozbili w Iławie w meczu...