Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna
Północne Centrum Psychiatrii Dziecięcej coraz bliżej. Inwestycja warta 165 mln zł

Budowa Centrum Psychiatrii Dziecięcej w Ameryce pod Olsztynkiem staje się faktem. Ogłaszamy to w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego.
Komitet sterujący przy Ministerstwie Zdrowia zatwierdził plan finansowy inwestycji. Chodzi o 165 mln zł, które samorząd województwa pozyskał z programu funduszy europejskich dla Warmii i Mazur i z budżetu państwa. Inwestycja, która powstanie przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Ameryce, jest projektem strategicznym samorządu województwa.
Dla mnie najważniejsze, dla Warmii i Mazur, to ciężka praca ludzi, którzy czuli ten temat, którzy wiedzieli, jak wielką jest to sprawą, wsparcie psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Plan działań został zatwierdzony, projekty są. Trzeba już brać się za pracę, taką już u podstaw, czyli ogłoszenie przetargów na budowę
– podkreśliła wicemarszałek województwa Sylwia Jaskulska i dodała, że projekt uda się zrealizować dzięki zaangażowaniu wielu osób.
Północne Centrum Psychiatrii Dziecięcej obejmie wszystkie poziomy leczenia młodych pacjentów zgodne z założeniami nowej reformy systemu psychiatrii w Polsce. Inwestycja jest odpowiedzią na wzrastające problemy zdrowia psychicznego młodego pokolenia. Ma zniwelować długi czas oczekiwania na poradę, diagnostykę i leczenie.
Według planów placówka ma być uruchomiona w 2029 roku.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski





























