Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polka została Miss World [ZDJĘCIA]

 

Fot: PAP/EPA

Podczas konkursu Miss World w Portoryko za najpiękniejszą kobietę świata uznano Polkę, 23-letnią studentkę Politechniki Łódzkiej Karolinę Bielawską – poinformowały media konkursowe. W geście solidarności z walczącą z rosyjską inwazją Ukrainą kandydatki na miss świata przeszły po scenie ze świecami.

W konkursie wystąpiło 40 młodych kobiet z całego świata. Gala w Portoryko miała odbyć się w grudniu ub. roku, ale koronawirus pokrzyżował plany organizatorom. Miss World 2021 ostatecznie przeniesiono na 16 marca 2022 roku.

Zwyciężczyni 70. edycji Miss World jest łodzianką, ma 23 lata. Karolina Bielawska studiuje na Politechnice Łódzkiej, pracuje także jako modelka. Koronę najpiękniejszej kobiety świata na głowę Polki włożyła dotychczasowa Miss World Toni-Ann Singh z Jamajki. Łodzianka nie kryła wzruszenia i płakała podczas koronacji.

Kiedy usłyszałam moje nazwisko, byłam w szoku. Nie mogę w to uwierzyć. Mam zaszczyt nosić koronę Miss World i nie mogę się doczekać, aż zabiorę się do pracy. Zapamiętam ten niesamowity konkurs w Portoryko do końca życia

– powiedziała Bielawska zaraz po wyborze.

W geście solidarności z walczącą z rosyjską inwazją Ukrainą kandydatki na miss świata przeszły po scenie ze świecami.

To drugi tytuł Miss World dla Polski. W 1989 roku najpiękniejszą kobietą świata została Aneta Kręglicka.

Autor: Hubert Bekrycht (PAP)
Redakcja: Ł. Sadlak

Fot: PAP/EPA

Fot: PAP/EPA

Fot: PAP/EPA

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Porażka Stomilu z Jastrzębiem

Rozczarowujący, a nawet kompromitujący - tak kibice Stomilu Olsztyn oceniają wynik dzisiejszego, zaległego meczu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi z GKS-em Jastrzębie. Fani liczyli, że "biało-niebiescy"...

Zamknij
RadioOlsztynTV