Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy, samorządowcy i przyjaciele zagrali dla Sebastiana. „On codziennie gra mecz o wszystko”

Fot. M. Zbrożek

Politycy i samorządowcy rozegrali dzisiaj w Prostkach wyjątkowy mecz. Zagrali na rzecz Sebastiana Ocimka, młodego zawodnika, który w ubiegłym roku w trakcie swojego debiutu ligowego doznał poważnego urazu kręgosłupa.

Pierwszy ligowy mecz zdolnego młodego piłkarza Pojezierza Prostki trwał bardzo krótko. W 23. minucie spotkania 16-letni Sebastian Ocimek upadł po zderzeniu z bramkarzem. Chłopak uszkodził rdzeń kręgowy i doznał paraliżu wszystkich kończyn.

Sebastianowi pomagają politycy i samorządowcy, którzy rozegrali dzisiaj w Prostkach mecz o wszystko. Ten mecz to kontynuacja tego, co się działo w ubiegłym roku. Akcje pomocy Sebastianowi zostały przerwane z powodu pandemii.

Teraz można do tego wrócić. Ta rodzina wymaga wsparcia. Najlepsze co politycy mogą zrobić, to oddać to zaufanie, które uzyskali w wyborach, poprzez tego typu akcje

– mówił poseł Michał Wypij.

W meczu wziął również udział poseł z kujawsko-pomorskiego Paweł Szramka. Jak mówił, taki mecz to dobra okazja, żeby pomóc chłopcu i przy okazji zadbać o formę.

00:00 / 00:00

Poseł Michał Wypij zapowiedział, że nie jest to ostatnia tego typu akcja.

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, Michał Wypij, mecz charytatywny, Sebastian Ocimek, Pojezierze Prostki
Politycy, samorządowcy i piłkarze zagrają dla Sebastiana. „Mecz o jego życie trwa cały czas”

W Prostkach niedaleko Ełku o godzinie 13 wystartuje mecz charytatywny na rzecz Sebastiana Ocimka. To młody zawodnik, który w ubiegłym roku w trakcie swojego debiutu ligowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV