Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjne podsumowanie miesiąca wakacji. Liczba ofiar niepokoi

Mniejsza liczba wypadków, mniej osób rannych i zabitych – tak wyglądają w skrócie policyjne statystyki dotyczące wydarzeń na drogach warmińsko-mazurskiego w porównaniu z zeszłym rokiem.

O szczegółach opowiedział asp. Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Od początku tegorocznych wakacji na Warmii i Mazurach doszło do 70 wypadków drogowych, czyli o 16 mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. O 17 też spadła liczba osób rannych, których do tej pory było 70. Niestety liczba ofiar śmiertelnych nie spadła tak znacząco i w porównaniu do ubiegłego roku w trakcie tych wakacji na drogach zginęło już 9 osób, czyli o jedną mniej niż rok temu w tym samym okresie.

00:00 / 00:00

Spadła też liczba kolizji na drogach Warmińsko-Mazurskiego. Od początku roku wydarzyło się ponad 850 stłuczek. Najczęstszą przyczyną kłopotów na drodze jest wciąż nadmierna prędkość, brawura i brak należytej uwagi.

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, policja, wakacje, statystyka
Pijany ojciec spał na ławce. Obok siedziały dzieci

Dwaj chłopcy siedzieli na dworcowej ławce, a obok spał ich pijany ojciec. Taki obrazek w olsztyńskiego dworca zainteresował policjantów, którzy patrolowali miasto. Funkcjonariusze obudzili mężczyznę, od...

Zamknij
RadioOlsztynTV