Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjne patrole na wodzie. Sprawdzany jest stan trzeźwości, ale nie tylko

Fot. Łukasz Węglewski

30 policyjnych łodzi i 90 policyjnych wodniaków patroluje jeziora i kanały na Warmii i Mazurach podczas tego, długiego weekendu.

Odpoczywający na wodzie i nad wodą mogą spodziewać się kontroli – mówi aspirant Tomasz Markowski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Osoby wypływające na jeziora różnymi sprzętami pływającymi, od kajaków, materacy, po łodzie motorowe mogą i powinny spodziewać się tego, że mogą zostać skontrolowane przez policjantów. W trakcie takiej kontroli przez policjantów zostanie sprawdzony stan trzeźwości osoby korzystającej ze sprzętu pływającego oraz stan obowiązkowego wyposażenia np. łodzi oraz to, czy sternik posiada wymagane uprawnienia.

00:00 / 00:00

Podczas ubiegłorocznych wakacji utonęło w Polsce 167 osób. Jak podkreślają przedstawiciele służb, najczęstszą przyczyną wypadków na wodzie i na plażach jest alkohol.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, woda, jeziora, policja wodna, trzeźwość, wodniacy, wyposażenie
Dobre warunki do żeglowania na Mazurach. Warto sprawdzać maszty ostrzegania

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich wieje lekki wiatr z siłą około 2 stopni w skali Beuforta, niebo jest lekko zachmurzone, ale nie pada. Synoptycy na sobotę nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV