Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjna akcja „Prędkość”. Piraci drogowi na celowniku

Pod hasłem „Prędkość” policjanci w całym kraju przeprowadzą dziś akcję wzmożonych kontroli na drogach. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreślił, że na drogach należy się spodziewać większego ruchu z powodu rozpoczynającego się sierpniowego długiego weekendu. Więcej będzie też patroli policji, które będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno na poboczach tras, jak i za pomocą wideorejestratorów w nieoznakowanych radiowozach.

Policja szczególnie uwzględni te miejsca, w których częściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość

– zapewnił policjant.

Nadkomisarz Opas przypomniał, że na piratów drogowych od rana szczególną uwagę zwracają między innymi policyjne grupy „Speed”. Ich głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnego zachowania i niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Podczas tegorocznych wakacji nie było ani jednego dnia, kiedy nie doszłoby do tragicznego wypadku. Głównymi przyczynami takich zdarzeń są: zbyt szybka jazda i niedostosowanie do warunków ruchu. Kierowcy również często nie ustępują pierwszeństwa przejazdu czy przejeżdżają na czerwonym świetle.

Redakcja: Ł. Sadlak

„Gońcie go, błagam!”. Czy na S7 doszło do „agresji drogowej”?

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, prędkość
Policjanci odwiedzili harcerzy

Policjanci ze Szczytna odwiedzili harcerzy odpoczywających na obozie harcerskim nad jeziorem Kierwik w gminie Świętajno. St.sierż. Joanna Manelska z KPP w Szczytnie powiedziała, jakie zasady przypomnieli...

Zamknij
RadioOlsztynTV