Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku

Fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Wydziału Prewencji w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami innych służb, w tym sanepidu, kontrolują miejsca letniego wypoczynku w akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Przedstawiciele służb ratowniczych sprawdzają warunki pobytu dzieci i młodzieży wypoczywających na letnich wakacjach na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego – informuje podkomisarz Rafał Prokopczyk z biura prasowego olsztyńskiej policji.

W ostatnich dniach policjanci wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej przeprowadzili kontrolę obozu harcerskiego na terenie gminy Purda. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrażającej życiu oraz zdrowiu. Zwrócono szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie czy nad wodą.

00:00 / 00:00

Policjanci przypominają o obowiązku zgłaszania służbom zdarzeń nadzwyczajnych czy sytuacji, w których zagrożone jest zdrowie lub życie innych. Należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w policja, wypoczynek, wakacje
Inscenizacja mu nie wystarczyła. Tuż po niej okradł Pola Grunwaldzkie

Przed sądem stanie 66-letni mieszkaniec gminy Grunwald, który - po inscenizacji Wielkiej Bitwy - ukradł z Pól Grunwaldzkich fragment ogrodzenia. - Policjantom udało się odzyskać skradziony...

Zamknij
RadioOlsztynTV