Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci apelują: Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych

Trwa okres wzmożonych prac polowych, który może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym użytkowaniem sprzętu rolniczego. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

Niestety, co roku policjanci interweniują w związku z wypadkami podczas prac polowych. Do takiego nieszczęśliwego zdarzenia doszło w ostatnią środę w miejscowości Szeszki (powiat olecki). Mężczyzna pracujący przy ciągniku rolniczym nie zachował ostrożności i wpadł pod pojazd. 87-latek z urazem nogi i miednicy został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek!

– Latem również na naszych drogach możemy spotkać więcej sprzętu rolniczego. Pamiętajmy, że taki sprzęt musi być sprawny technicznie. Nie możemy bagatelizować niesprawności np. w oświetleniu pojazdu czy układzie hamulcowym. Mają one kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa – informują policjanci.

Kolejnym zagrożeniem bezpieczeństwa są nieczystości, które zostają naniesione przez koła maszyn rolniczych. – Musimy zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia na której zalega np. glina czy piach jest bardzo niebezpieczna. Dlatego zwracamy się również z apelem do rolników, aby – zanim wyjadą z pola na drogę – oczyścili koła swoich pojazdów. Zgodnie z art. 91 kodeksu wykroczeń za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych – przypomina policja.

Redakcja: A. Niebojewska za KWP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, policja, prace polowe
Zasłabł za kierownicą i uderzył w budynek szkoły. Mężczyzna przewieziony został do szpitala

Do groźnego zdarzenia doszło po południu w Ełku. Kierowca forda zasłabł za kierownicą i uderzył w budynek szkoły podstawowej. Mężczyzna trafił do szpitala. 4-letniemu dziecku, które...

Zamknij
RadioOlsztynTV