Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja z Ełku złapała złodziei okradających auta

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Policjanci z Ełku zatrzymali szajkę, która kradła katalizatory.

Najpierw obserwowano, a następnie zatrzymano trzech mieszkańców powiatu ełckiego – relacjonuje Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji:

Mężczyźni pod osłoną nocy, korzystając z wcześniej przygotowanych narzędzi, wycinali katalizatory z zaparkowanych samochodów. Część z tych przyrządów policjanci znaleźli w samochodzie jednego z tych mężczyzn. Wszyscy usłyszeli po kilka zarzutów kradzieży

– mówi Agata Kulikowska de Nałęcz.

29-latek został tymczasowo aresztowany. Natomiast 25-latek i 39-latek zostali objęci dozorami policyjnymi. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są dalsze okoliczności tej sprawy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Według policji sprawa ma charakter rozwojowy, a dalsze działania są prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Kradzieże katalizatorów są uważane za wyjątkowo dokuczliwy przestępczy proceder, bo w ciągu jednej nocy złodzieje potrafią zdemontować je nawet z kilkunastu pojazdów. Kradzież – wartego do kilku tys. zł – urządzenia zajmuje kilka minut. Zwykle są one kradzione jako części na handel albo ze względu na zawartość metali szlachetnych, tj. palladu i platyny.

Autor: B. Gajlewska/KPP Ełk/PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, złodzieje
Po 13 latach ukrywania, mężczyzna zgłosił się, by odbyć karę

Poszukiwany od 13 lat mężczyzna stawił się... w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie. 42-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze od lat był poszukiwany przez sądy w Giżycku i...

Zamknij
RadioOlsztynTV