Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja wyjaśnia okoliczności pobicia mężczyzny, który zawieszał plakat wyborczy

Policja wyjaśnia okoliczności pobicia mężczyzny, który w piątek zawieszał plakat wyborczy w Jedwabnie. Do niedzieli warmińsko-mazurska policja odnotowała 9 incydentów wyborczych, polegających na uszkodzeniu ogłoszeń wyborczych lub kradzieży banerów.

Jak poinformowała sierż. Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, w sobotę wieczorem mężczyzna zawiadomił policję, iż dzień wcześniej, gdy rozwieszał plakat wyborczy, został zaatakowany przez osobę znaną mu z widzenia. Jak relacjonował napadnięty, napastnik, który był pijany poturbował go. Poszkodowany podał, że otrzymał kilka ciosów.

Policjanci przyjmujący zgłoszenie zakwalifikowali tę sytuację jako przestępstwo uszkodzenia ciała. Napastnik nie został jeszcze zatrzymany, trwa ustalanie jego tożsamości – dodała Cyganiuk.

Ponadto warmińsko-mazurska policja odnotowała do niedzieli 9 wykroczeń wyborczych: sześć uszkodzeń ogłoszeń wyborczych, dwie kradzieże baneru i jedno niedozwolone umieszczenie baneru. Do incydentów doszło w Olsztynie, Działdowie, Elblągu, Nidzicy i Kętrzynie.

 

Autor: Agnieszka Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pobicie, wybory prezydenckie, plakat wyborczy
W Elblągu i Olsztynie głosowanie odbywa się bez zakłóceń

Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie o 7.00, a głosowanie odbywa się bez zakłóceń - poinformował Piotr Sarnacki, dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Przed niektórymi...

Zamknij
RadioOlsztynTV