Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Policja prowadzi czynności procesowe w sprawie pobicia wójta

Po pobiciu wójta gminy Lidzbark Warmiński miejscowa policja prowadzi czynności procesowe. Akta tego postępowania nie wpłynęły jeszcze do prokuratury – powiedział w środę Daniel Brodowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został pobity na balu charytatywnym przez uczestnika imprezy. Wójt powiedział, że pobił go lokalny przedsiębiorca, który nie dostał z gminy umowy na przewozy. Do pobicia doszło w nocy z piątku na sobotę.

Samorządowiec wskazuje, że pobicie ma związek z pełnioną przez niego funkcją. Jest na zwolnieniu lekarskim, ma złamany nos. Jak twierdzi, będzie przechodził specjalistyczne badania.

Jak poinformował w środę pełniący obowiązki rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, czynności procesowe w tej sprawie prowadzi policja z Lidzbarka Warmińskiego.

Do chwili obecnej akta tego postępowania nie wpłynęły jeszcze do prokuratury rejonowej w Lidzbarku Warmińskim. Zatem postępowanie prowadzi miejscowa policja

– powiedział prokurator.

Pytany, dlaczego sprawca nie został zatrzymany do tej pory, prokurator odpowiedział, że „trwa gromadzenia materiału dowodowego, weryfikowany jest przebieg zdarzenia i nikomu nie przedstawiono dotychczas zarzutów, stąd też nie ma podstaw by dokonywać zatrzymania”.

Podkreślił, że „organy prowadzące postępowanie przygotowawcze będą weryfikować czy zdarzenie, jakim jest pobicie czy uszkodzenie ciała wójta gminy Lidzbark Warmiński miało związek z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych jako funkcjonariusza publicznego”.

Jak powiedział samorządowiec, żoną sprawcy pobicia jest radna miejska Lidzbarka Warmińskiego z Koalicji Obywatelskiej. PAP poprosiła o komentarz szefa PO na Warmii i Mazurach Jacka Protasa.

To dla mnie bardzo przykry incydent, bo dotyczy miasta, w którym mieszkam. Nic nie usprawiedliwia siły fizycznej wobec drugiej osoby, a tym bardziej jeśli ma to podłoże związane z działalnością publiczną (pokrzywdzonego – PAP) jako samorządowca. Ubolewam nad tym bardzo

– powiedział.

Nie możemy mieszać do tego żony ani rodziny, bez przesady, co ma jedno do drugiego. To jest małe środowisko. Wszyscy się znają i również wiem, że obaj panowie znali się od wielu, wielu lat. Doszło do absolutnie nagannego zachowania i niech to rozstrzygną odpowiednie służby i wyciągną z tego określone konsekwencje. Natomiast nie ma w tym żadnej polityki i prosiłbym, by nie doszukiwać się politycznych powiązań

– wskazał poseł Protas.

Wójt gminy Lidzbark Warmiński pobity podczas balu charytatywnego

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pobicie, Lidzbark Warmiński, wójt
Wójt gminy Lidzbark Warmiński pobity podczas balu charytatywnego

Przedsiębiorca z Lidzbarka Warmińskiego pobił wójta gminy podczas balu charytatywnego w jednym z tamtejszych hoteli. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak powiedział...

Zamknij
RadioOlsztynTV