Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja: Ostatniej doby odnotowaliśmy 300 uchybień dot. przebywania na kwarantannie

KPP Pisz

Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 129 tys. osób na kwarantannie, w ok. 300 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny – poinformował w niedzielę rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka. Policja dotąd dokonała ponad 2,8 mln kontroli.

Jak dodał rzecznik KGP, w ok. 30 przypadkach do funkcjonariuszy policji zwrócono się o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci. Ponadto, policja skontrolowała ponad 74 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej.

Należy pochwalić głównie kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż bardzo rzadko, wręcz sporadycznie ujawniane są uchybienia

– podkreślił Ciarka.

Zgodnie z podanymi przez niego danymi codziennie do działań prewencyjnych związanych z koronawirusem policja angażuje ok. 25 tys. funkcjonariuszy – przede wszystkim policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskich oraz żołnierzy, głównie z Żandarmerii Wojskowej.

Nie chcemy mieć powodów do karania, dlatego w pierwszej kolejności apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń. Wiele razy Polacy udowadniali, że potrafią być solidarni i odpowiedzialni. Teraz ta wzajemna dyscyplina i odpowiedzialność jest tym ważniejsza, że nikt z nas nie wie, czy jest nosicielem, a co za tym idzie, czy może zarażać inne osoby

– podkreślił rzecznik KGP.

Kara, która może być nałożona na osobę łamiącą obejmującą ją kwarantannę, a także na osoby, które nie przestrzegają ograniczeń dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń, może wynosić nawet 30 tys. zł.

Rzecznik komendanta głównego policji przypomniał też, że obecnie zarażonych koronawirusem jest 80 policjantów, a od początku działań ponad 1720 było lub jest jeszcze na kwarantannie.

Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki

– zaapelował Ciarka.

Jednocześnie policja złożyła wszystkim życzenia „zdrowia, spokoju i cierpliwości”, podkreślając, że w obecnej chwili zyskały one jeszcze bardziej na wartości. „Wspierajmy się, bądźmy dla siebie wzajemnie wyrozumiali – jesteśmy z wszystkimi Polakami” – podkreślili policjanci.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, grzywna, kwarantanna
Włamywali się do altanek i kradli sprzęt elektroniczny. Młodzi mężczyźni wpadli w ręce policji

Gołdapscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamania, kradzieże oraz niszczenie mienia na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. W połowie marca do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV