Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja przygotowana do długiego weekendu. Będą kontrole na drogach i wodzie

Fot. A. Skrago

Pierwszy weekend majowy to również początek sezonu wodnego. Obok żagli czy kajaków nie zabraknie także służb, które mają zapewnić bezpieczny wypoczynek.

– Jesteśmy gotowi – powiedział Radiu Olsztyn asp. Tomasz Kurstak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Na akwenach regionu służbę będzie pełnić ponad 90 specjalnie przeszkolonych policjantów na 30 jednostkach pływających. Będą podejmować działania wobec wodniaków pod kątem ich trzeźwości i posiadanych uprawnień.

00:00 / 00:00

Na wodzie policyjni wodniacy realizować będą wspólne działania z Wodnym i Mazurskim Ochotniczym Pogotowie Ratunkowym.

Na drogach będzie też więcej patroli. Każdego dnia rozpoczynającego się długiego weekendu na trasach Warmii i Mazur będzie pracować od 150 do ponad 200 policjantów z komórek ruchu drogowego. Rozpoczyna się akcja „Bezpieczny weekend – majówka” – podkreśla mł. asp. Łukasz Wróbel z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie.

W tym okresie będzie wzmożony ruch aut samochodowych i motocyklistów, ponieważ rozpoczyna się ich sezon. Należy spodziewać się policyjnych patroli, które będą przede wszystkim kontrolować prędkość.

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Policjanci będą też sprawdzać, czy kierowcy nie wsiadają za kółko po wypiciu alkoholu.

W czasie zeszłorocznego długiego weekendu majowego, na Warmii i Mazurach w 6 wypadkach drogowych zginęła 1 osoba, a 6 zostało rannych, mundurowi zatrzymali 34 pijanych kierowców.

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w drogi, policja, bezpieczeństwo, Majówka, jeziora, kontrole
Zatrzymano mężczyznę, który podpalił pawilon handlowy w Iławie

Policjanci z Iławy zatrzymali mężczyznę, który spowodował pożar pawilonu handlowego w tym mieście 12 kwietnia. Straty po pożarze oszacowano na 100 tysięcy złotych. W ustaleniu sprawcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV