Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

„Polak Polakowi bratem”. Posłuchaj reportażu Kingi Grabowskiej

Polak Polakowi bratem

Obok nas mieszkają ludzie żyjący w skrajnym ubóstwie. Zdarza się, że nie zauważamy ich lub ignorujemy. W ten sposób świadomie pozwalamy na dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, tych którym się wiedzie i tych, którzy znaleźli się na marginesie.

Wszyscy jesteśmy ludźmi, mamy te same potrzeby kontaktu z innymi i akceptacji. Wspieranie ubogich daje potężny impuls do tego, by ponownie uwierzyli w siebie i pomimo trudnego losu poczuli się ważni, że nie są sami.

Ich życie skomplikowało się z dnia na dzień i sprowadziło na margines. W reportażu pokazujemy siłę wsparcia, nadzieję i radość z tego, że są wśród nas ludzie, którzy nie skreślają. Często wystarczy zwyczajna rozmowa, zainteresowanie losem drugiego.

Fundacja Pomoc Patrioty działa w ten sposób już od 5 lat. Dociera do osób potrzebujących, którzy często żyją w skrajnym ubóstwie. Wolontariusze nie pytają o przyczyny, po prostu są obok. To działanie, które promuje hasło fundacji – Polak Polakowi bratem.

W reportażu wystąpili: wolontariusze Marcin i Agnieszka, prezes fundacji Pomoc Patrioty Mariusz Kowalski i podopieczni fundacji.

Posłuchaj reportażu „Polak Polakowi bratem”

00:00 / 00:00

Polak Polakowi bratem

Polak Polakowi bratem

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w reportaż
Basia

Gdyby nie Barbara Zarudzka, byłoby więcej cierpienia. Tak w krótkich słowach można streścić to, co przez całe życie robi Pani Barbara dla ludzi i dla zwierząt....

Zamknij
RadioOlsztynTV