Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Połączyła ich wrodzona wada. Posłuchaj reportażu Mai Kwiatkowskiej „Rozszczepieni”

Reportaż „Rozszczepieni”

W Polsce co osiemsetne niemowlę rodzi się z wadą wargi i podniebienia. Wzruszająca opowieść o ludziach, których połączyła ta sama wada wrodzona już w najbliższy piątek (5 kwietnia) o 17.15 w reportażu Mai Kwiatkowskiej „Rozszczepieni”.

Ich losy splotły się dawno temu. Po raz pierwszy spotkały się w dzieciństwie, w szpitalu w Polanicy. Po latach odnalazły się w Internecie i umówiły na spotkanie w Olsztynie. Wszystko przy okazji kolejnych i jednych z ostatnich w życiu operacji. Anita i Julka urodziły się z rozszczepem podniebienia, wadą, z którą rodzi się jedno na osiemset dzieci. To dolegliwość, która wpływa na wygląd i samoocenę. Wiedza o niej w społeczeństwie jest wciąż znikoma. Niedawno powstała grupa „Rozszczepieni”, która pod wodzą olsztynianki Ani, wspiera dorosłych z rozszczepem wargi i podniebienia. Z czym mierzyły się bohaterki reportażu „Rozszczepieni” i jak obecnie wygląda ich życie? Posłuchaj reportażu Mai Kwiatkowskiej na antenie Radia Olsztyn.

 

Autor: M. Kwiatkowska/Ł. Sadlak

Więcej w reportaż, Maja Kwiatkowska
„Miasto dobrych ludzi”. Posłuchaj reportażu Anny Minkiewicz-Zaremby

Mirosław Piekarski prowadził zajazd koło Dobrego Miasta. Wziął milion 400 tysięcy złotych kredytu, którego – jak sam przyznał – przez pandemię nie może spłacić. Mężczyzna wpadł...

Zamknij
RadioOlsztynTV