DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Polacy poza podium w konkursie drużynowym

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli w Bischofshofen piąte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata. Zwyciężyła reprezentacja Austrii, a kolejne miejsca zajęli Japończycy i Norwegowie.

Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki zgromadzili 41,8 punktów mniej niż zwycięzcy. Znacznie mniejsze różnice dzieliły czołową czwórkę. Japonia straciła do Austrii 9,1 pkt, Norwegia – 9,3, a Słowenia – 10,5.

Dopiero na szóstej pozycji uplasowali się Niemcy, prowadzący do niedzieli w Pucharze Narodów. W pierwszej serii niegroźny w skutkach upadek po wylądowaniu zaliczył Karl Geiger.

Nowy liderem Pucharu Narodów została Austria.

To był drugi w tym sezonie konkurs drużynowy. W grudniu w Wiśle również wygrała Austria, a Polacy zajęli czwarte miejsce.

Redakcja: A. Niebojewska za PAP

Więcej w Puchar Świata, skoki narciarskie
Najlepszy wynik Piotra Żyły w sezonie. Polak siódmy w Bischofshofen

Piotr Żyła zajął siódme miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w austriackim Bischofshofen. To jego najlepszy występ w sezonie. Zwyciężył Norweg Marius Lindvik. Na...