Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polacy na Kresach otrzymują świąteczne dary. Trwa akcja Paczka dla Rodaka i Bohatera

Fot. FB Stowarzyszenia im gen bryg Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego

Wolontariusze akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach odwiedzają Polaków, którzy mieszkają na Białorusi i Litwie. Kilka dni temu z kraju wyjechał konwój z darami, które zbierane były w całej Polsce.

Są tam także elblążanie. Bo w Elblągu taka zbiórka też się odbyła. Jej koordynatorem było Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Spotkania z Polonią są zawsze wielkim świętem dla obu stron.

To wielka akcja, organizowana przez Fundację Polskich Wartości ze Szczecina, wspierana przez Wojsko Polskie. Ale jej małymi bohaterami są też przedszkolaki i uczniowie, którzy np. w Elblągu zebrali ogromną ilość darów. Wszystko trafiło do bazy akcji do Przecławia pod Szczecin. Tam robione są paczki dla konkretnych osób i dzieci – tłumaczy Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia gen. Nieczuja-Ostrowskiego. Teraz paczki są przekazywane zarówno starszym osobom, jak i dzieciom w polskich szkołach m.in. na Wileńszczyźnie.

Dodajmy, świąteczne dary trafią też do kombatantów i bohaterów w Elblągu i okolicy. Tak jak rok temu, wolontariusze Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego odwiedzą ich przed Wigilią. Oprócz prezentów dostaną także pocztówki przygotowane przed przedszkolaków i uczniów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. FB Stowarzyszenia im gen bryg Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego

Fot. FB Stowarzyszenia im gen bryg Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach, Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego
Świąteczne paczki trafią do Kresowiaków. Elbląg włącza się do ogólnopolskiej akcji

Elbląg po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Tak jak rok temu koordynatorem zbiórki jest Stowarzyszenie im. generała...

Zamknij
RadioOlsztynTV