DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Pokonał ciężką trasę. Por. Kalinowski na podium 20. Maratonu Komandosa

Pokonał trudną trasę i stanął na podium. Por. SG Piotr Kalinowski ze Straży Granicznej w Bezledach zdobył trzecie miejsce w kategorii służb mundurowych w 20. Maratonie Komandosa w Lublińcu.

Warunki w czasie ponad 42-kilometrowego biegu były wyjątkowo wymagające – błoto, śnieg, umundurowanie i plecak ważący ponad 11 kg. Na starcie stanęło prawie 700 osób, ale maraton ukończyło 540 zawodników. Por. Piotr Kalinowski biega od kilkunastu lat. Maratony to jego pasja. Brał też m.in. udział w ultramaratonie (103 km) oraz w górskim biegu na odcinku 35 km.

W Maratonie Komandosa startował po raz szósty.