Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region
Pojazdy wojskowe na drogach. MON uspokaja
Od piątku 4 sierpnia do 6 sierpnia 2023 r. na drogach niemal całej Polski będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Ma to związek z przygotowaniami do defilady, która odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”.
Kolumny pojazdów wojskowych poruszać się będą po drogach niemal wszystkich województw. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.
Pojazdy najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi
– czytamy w komunikacie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
W poniedziałek (7 sierpnia), w godzinach 8.00-12.00, nad Polską będzie można zaobserwować także wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia.
Wojsko apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Mundurowi proszą także, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych oraz wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.
Redakcja: Ł. Sadlak























![Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA] Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F9999%2F03%2FRO_PierwszyDzienWiosny_16x9_2.png&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




