Pogorzelcy z Bajtkowa odebrali mieszkania
W lutym 2012 roku, mieszkańcy budynku po dawnej szkole w Bajtkowie koło Ełku stracili w pożarze dach nad głową i cały dobytek.
Dzisiaj pogorzelcy wrócili do wyremontowanych mieszkań. Remont budynku trwał 2,5 roku. – To obiekt zabytkowy i prace nadzorował konserwator zabytków – mówił wójt Antoni Polkowski.
Każde z 8 mieszkań ma kuchnię, łazienkę i własne centralne ogrzewanie. Lokatorzy cieszą się, że mogą wrócić do mieszkań. Wyremontowany budynek bardzo się wszystkim podoba. Remont kosztował 1 mln 280 tys. złotych. Potrzebne pieniądze gmina otrzymała z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Tymczasem na pomoc cały czas czekają poszkodowane rodziny, które straciły dobytek podczas pożaru w Durach niedaleko Morąga i w Bielicach koło Biskupca Pomorskiego. Dary dla pogorzelców można przekazywać do Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej w Morągu i Biskupcu.
Pieniądze można także wpłacać na specjalne konto bankowe:
32 1160 2202 0000 0000 6193 4146
(mzbr/bsc)
























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



