Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podziel się książką przed świętami. Do tego zachęca akcja biblioteki w Olsztynie

Fot. P. Getka

Z okazji Mikołajek ruszyła przedświąteczna akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Chodzi o dzielenie się książkami – wyjaśnia Aleksandra Dobies z olsztyńskiej MBP.

Co można znaleźć w książkochatkach? Opowiedziała Aleksandra Dobies.

Rozpoczęliśmy taką akcję, zostawiając w naszych olsztyńskich książkochatkach prezenty dla mieszkańców. Są to oczywiście książki opakowane w ładny, prezentowy papier. Można się tymi książkami częstować, ale liczymy na to, że mieszkańcy Olsztyna włączą się w ten literacki łańcuszek szczęścia i biorąc książki z chatek, również przyniosą coś swojego z domowych biblioteczek.

00:00 / 00:00

Dodała, że warto ładnie zapakować książki, by wyglądały jak prezenty i wprowadzały świąteczną atmosferę. Akcja potrwa do Świąt Bożego Narodzenia, ale z książkochatek można korzystać przez cały rok.

W Olsztynie są dwie książkochatki: przy Jeziorze Długim w pobliżu parkingu przy ulicy Leśnej oraz na Plaży Miejskiej nad jeziorem Ukiel przy boiskach do siatkówki.

Fot. MBP w Olsztynie

Fot. MBP w Olsztynie

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, Boże Narodzenie, prezenty, budka, plaża miejska, jezioro Ukiel, KSIĄŻKOchatka, książko-chatka
Prezenty mikołajkowe. Co dzieci znalazły w butach?

Dziś Mikołajki. Wiele osób święty Mikołaj już obdarował prezentami, a niektórzy dopiero dostaną jakiś upominek. Wychowankowie olsztyńskiego przedszkola Stokrotka pochwalili się podarunkami od świętego Mikołaja: przedszkolaki...

Zamknij
RadioOlsztynTV