Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podwójne szczęście rodziców, czyli coraz więcej bliźniaczych porodów

W 2016 roku w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie przyszło 113 par bliźniąt

Niezwykły przypadek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Jednego dnia, w ciągu zaledwie 3,5 godziny odbyły się aż trzy bliźniacze porody!

Seria rozpoczęła się o godzinie 8.40 od przyjścia na świat dziewczynki, do której po minucie dołączył brat. Druga mama urodziła bliźniaki – chłopca i dziewczynkę dwie godziny później, a kolejna – również bliźnięta – tuż przed południem. Dzieci i ich mamy czują się dobrze. Jedna para bliźniąt przyszła na świat przed planowanym terminem, dlatego noworodki wciąż przebywają w inkubatorach pod opieką lekarzy i pielęgniarek z Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

Jak tłumaczą lekarze z olsztyńskiego szpitala wojewódzkiego w wielu przypadkach liczba mnogich ciąż jest następstwem leczenia niepłodności. W ubiegłym roku, tylko w tej placówce, na świat przyszło 113 par bliźniąt. Rekordowym miesiącem był czerwiec, kiedy takich porodów było 16. W ubiegłym roku na porodówce szpitala wojewódzkiego był także jeden przypadek przyjścia na świat trojaczków.

 

(kpia/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szpital, poród, nowowrodki
Zarzut zabójstwa dla matki 1,5-miesięcznego chłopczyka

Są decyzje wobec rodziców półtoramiesięcznego dziecka, które zmarło w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. W piątek karetka przywiozła niemowlę z ciężkimi obrażeniami ciała. Dziecko w nocy zmarło,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV