Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podsumowanie 4. dnia MP w pływaniu

Zawody pływackie w olsztyńskiej Aquasferze, fot. Łukasz Węglewski

Czternaście kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w Barcelonie wywalczyli uczestnicy Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu. Zawody drugi raz z rzędu rozgrywane były w Olsztynie.

Wiele wskazuje na to, że również w przyszłym roku krajowa czołówka tej dyscypliny przyjedzie do stolicy Warmii i Mazur walczyć o medale. Paweł Słomiński, były trener kadry Polski, a teraz członek Polskiego Związku Pływackiego przyznał, że Główne Mistrzostwa Polski były udane od strony zarówno organizacyjnej, jak i sportowej.

Pływalnia jest bardzo przyjazna, „szybka”, jak to mówimy, więc można uzyskiwać wyniki na poziomie światowym, jak w przypadku naszych delfinistów czy grzbiecistów. To pokazuje, że Olsztyn nadaje się do tego, aby wracać tutaj i organizować takie zawody. – podkreślił Słomiński.

……….

W olsztyńskiej Aquasferze spośród klubów z naszego regionu najlepiej zaprezentował się AZS UWM Olsztyn. Wywalczył cztery medale w kategorii seniorów i osiem w kategorii młodzieżowców. Były to bardzo udane zawody – podobnie jak cały sezon, kończący się właśnie dzisiaj – przyznał trener Jacek Puciło.

00:00 / 00:00

Z formy zawodników, jaką zaprezentowali podczas mistrzostw Polski, zadowolony był także Igor Makal, trener MOS-u Ełk.

00:00 / 00:00

Jako ostatnia z kobiet do wówczas jeszcze trzynastoosobowej kadry na Mistrzostwa Świata w Barcelonie dołączyła Anna Dowgiert ze Śląska Wrocław, zwyciężczyni wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym.

00:00 / 00:00

Wyjazd do Barcelony zapewnili sobie w Olsztynie: wspomniana Anna Dowgiert, Aleksandra Urbańczyk, Klaudia Naziębło, Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski, Konrad Czerniak, Dawid Szulich, Paweł Furtek, Jakub Jończyk, Mikołaj Machnik, Sławomir Kuczko, Michał Poprawa, Jan Świtkowski i Filip Zaborowski z MKP Szczecin, który wywalczył złoty medal w ostatniej konkurencji, czyli na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. W Mistrzostwach Świata wystąpi też Mateusz Sawrymowicz. Ten ostatni zawodnik osiągnął wymagane minimum podczas zawodów w USA.

Kadra prezentuje się imponująco – przyznał Paweł Słomiński, były trener Otylii Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego, obecnie członek zarządu Polskiego Związku Pływackiego.

00:00 / 00:00
(rozmawiała Karina Ośko)

W stolicy Warmii i Mazur powinny gościć zawody nawet wyższej rangi – ocenił Jecek Puciło, trener AZS UWM Olsztyn i jeden z organizatorów imprezy. W zakończonych dzisiaj (niedziela) Głównych Mistrzostwach Polski wystartowało ponad 600 pływaków.

……….……….……….……….……….

Mistrzostwa Polski w pływaniu Olsztyn 2013 – medale zawodników z Warmii i Mazur
Seniorzy
srebro: Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) – 400 metrów stylem dowolnym
srebro: Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) – 1500 metrów stylem dowolnym
brąz: sztafeta 4×200 metrów stylem dowolnym: Monika Czerniak, Manuela Wikieł, Joanna Zachoszcz, Oriana Kowalińska (AZS UWM Olsztyn)
brąz: Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) – 400 metrów stylem dowolnym

Młodzieżowcy
złoto: Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) – 400 metrów stylem dowolnym
złoto: Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) – 800 metrów stylem dowolnym
srebro:  Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) – 1500 metrów stylem dowolnym
srebro: sztafeta 4×200 metrów stylem dowolnym: Monika Czerniak, Manuela Wikieł, Joanna Zachoszcz, Oriana Kowalińska (AZS UWM Olsztyn)
srebro:  sztafeta 4×200 metrów stylem dowolnym: Daniel Świetlicki, Sylwester Borowicz, Marcin Rżyski, Krzysztof Pielowski)
srebro: Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) – 200 metrów stylem dowolnym
srebro:  Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) – 400 metrów stylem dowolnym
srebro: Mateusz Pacholczyk (MTK Kormoran Olsztyn) – 200 metrów stylem klasycznym
brąz: Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) – 800 metrów stylem dowolnym
brąz: Oriana Kowalińska (AZS UWM Olsztyn) – 200 metrów stylem motylkowym
brąz: Krzysztof Pielowski (AZS UWM Olsztyn) – 1500 metrów stylem dowolnym
brąz: Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) – 1500 metrów stylem dowolnym
brąz: sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym: Monika Czerniak, Manuela Wikieł, Joanna Zachoszcz, Oriana Kowalińska (AZS UWM Olsztyn) (kośk/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, Jacek Puciło, MP, basen, Jan Paweł II, Aquasfera, Igor Makal
Podsumowanie 3. dnia MP w pływaniu

Trzeciego dnia rozgrywanych w Olsztynie Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu dwa medale w kategorii seniorów wywalczyły zawodniczki AZS UWM Olsztyn. W wyścigu na 400 metrów stylem...

Zamknij
RadioOlsztynTV