Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podrobił wizę i chciał wjechać do Polski

Zatrzymany Tadżyk na podrobionej wizie próbował wjechać do Polski. Fot. W-M Oddział SG

Na przejściu granicznym z Obwodem Kaliningradzkim w Grzechotkach funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymały obywatela Tadżykistanu, który na podrobionej wizie próbował wjechać do Polski.

Rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że 32-letni obywatel Tadżykistanu został zatrzymany na przejściu w Grzechotkach.

Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił polską wizę. W trakcie weryfikacji dokumentów podróżnego, funkcjonariusz SG szczególną uwagę zwrócił na nieprawidłowości w blankiecie wizy. Brakowało w niej celu wydania. Ponadto była błędnie wypełniona i wydrukowana na innym papierze. Okazało się, dokument wizowy jest podrobiony. 32-latek tłumaczył funkcjonariuszom SG, że za wizę pracowniczą zapłacił 3 tys. dolarów, bo chciał jechać do Polski – podała mjr Aleksandrowicz. Podrobiona wizę Tadżyk miał kupić w Moskwie.

Za próbę wjazdu na podrobionym dokumencie 32-latka ukarano 500 zł grzywny i zawrócono go do Rosji.

Fot. W-M Oddział SG

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP (J.Kiewisz-Wojciechowska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Grzechotki, straż graniczna, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Terytorialsi ćwiczą ze strażą graniczną. Wspólnie doskonalą umiejętności taktycznie i bojowe

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu trwa szkolenie żołnierzy 42. Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu, wchodzącego w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Każdy...

Zamknij
RadioOlsztynTV