Podpisano umowę na budowę obwodnicy Olsztyna

Umowę podpisali dyrektor warmińsko – mazurskiego oddziału GDDKiA Mirosław Nicewicz i prezes zarządu spółki Intercor Piotr Jurczyk. Fot. GDDKiA
Umowa na budowę południowo – zachodniej części obwodnicy Olsztyna podpisana.
Jak mówił podczas konferencji prasowej dyrektor warmińsko – mazurskiego oddziału GDDKiA Mirosław Nicewicz, będzie to bardzo duża drogowa inwestycja.
Piotr Jurczyk, prezes zarządu spółki Intercor – wykonawcy inwestycji, przyznaje, że budowa ponad 10-kilometrowego odcinka to spore wyzwanie.
Prace prawdopodobnie ruszą już w tym roku – mówi dyrektor GDDKiA w Olsztynie – Mirosław Nicewicz:
Kolejnym etapem będzie budowa południowo-wschodniej części obwodnicy. Tu procedura przetargowa dobiega końca – uzupełnia Mirosław Nicewicz:
Obwodnica będzie miała ponad 10 kilometrów, a jej wartość to 387,5 miliona złotych.
Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego:

Umowę podpisali dyrektor warmińsko – mazurskiego oddziału GDDKiA Mirosław Nicewicz i prezes zarządu spółki Intercor Piotr Jurczyk. Fot. GDDKiA
(mswin/bsc/as)






















![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



