Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podpalacz zabytkowej stodoły w Kamieńcu dobrowolnie poddał się karze

Ruiny zespołu dworsko-pałacowego w Kamieńcu

Oskarżony o usiłowanie podpalenia budynku należącego do zespołu dworsko-pałacowego w Kamieńcu mieszkaniec gminy Susz, dobrowolnie poddał się karze.

Uciekającego mężczyznę, który podłożył ogień zauważyli mieszkańcy. Ugasili pożar i powiadomili policjantów, którzy wkrótce zatrzymali 62-latka, powiedziała oficer prasowy komendy policji w Iławie, mł. asp. Joanna Kwiatkowska.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zniszczenia mienia poprzez spalenie stodoły o wartości 100 tys. złotych wchodzącej w skład zespołu dworsko-pałacowego w Kamieńsku. 62-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu – mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska.

Mieszkańca gminy Susz czeka teraz kara 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 3 lat. Będzie musiał zapłacić 1000 złotych grzywny, powstrzymać się od nadużywania alkoholu, pokryć koszty sądowe oraz poddać się pod dozór kuratora sądowego.

Autorka: K.Kantor
redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podpalacz
Próbował spalić zabytkową stodołę. Zatrzymany nie chciał podać powodów

Mieszkaniec gminy Susz próbował spalić zabytkową stodołę wchodzącą w skład zespołu dworsko-pałacowego w Kamieńcu. Szczęśliwie, świadkowie w porę zauważyli pożar i zdołali go ugasić. Policjanci z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV