Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosjanin podejrzany o zabójstwo 69-latki z Dobrego Miasta zatrzymany!

Podejrzany o zabójstwo Rosjanin w rękach policji, fot. KWP

Specjalna grupa śledcza, powołana przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie, ujęła 30-letniego Rosjanina podejrzanego o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta. Mężczyzna został zatrzymany na przejściu w Gronowie w chwili, gdy chciał opuścić terytorium RP.

Ciało kobiety policja znalazła w jednym z domów na terenie Dobrego Miasta. Wszystko wskazywało na to, że emerytka mogła zostać zamordowana. W celu ujęcia sprawcy komendant miejski policji w Olsztynie powołał specjalną grupę śledczą. Cenne informacje, docierające również od mieszkańców Dobrego Miasta, pozwoliły policjantom zawęzić krąg potencjalnych sprawców zabójstwa.

Podejrzanym okazał się 30-letni mieszkaniec Kaliningradu, którego zatrzymano na polsko – rosyjskim przejściu granicznym w Gronowie w trakcie opuszczania przez niego terytorium Polski. Wczoraj (3 lipca br.) Dmitrii A. został przewieziony do prokuratury, gdzie przedstawiony został mu zarzut zabójstwa. 30-latek częściowo przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

Dzisiaj odbędzie się posiedzenie sądu, na którym zapadnie decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Rosjaninowi za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

KWP/A.Socha

Więcej w Dobre Miasto, zabójstwo, uwaga
W Elblągu minister Antoni Macierewicz powitał dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północ – Wschód

To znak, że wolność i bezpieczeństwo powróciły na polskie ziemie. Tak o utworzeniu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód mówił w Elblągu Antoni Macierewicz. Minister Obrony Narodowej wziął udział...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV