Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podejrzany o podwójne zabójstwo Hindus tymczasowo aresztowany. Do zbrodni doszło w niedzielę koło Olsztynka

Olsztyński sąd aresztował na trzy miesiące 28-letniego obywatela Indii podejrzanego o zabójstwo dwóch osób i zranienie jednej.

Do zbrodni doszło w niedzielę koło Olsztynka, a wszystkie ofiary to pracujący w Polsce cudzoziemcy.

Jak poinformował oficer prasowy komendy miejskiej policji w Olsztynie aspirant Rafał Prokopczyk, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wcześniej prokuratura przedstawiła cudzoziemcowi zarzut dokonania podwójnego zabójstwa.

Do zbrodni doszło w niedzielę rano w gminie Olsztynek. Policję zawiadomiono w tym dniu o szarpaninie, do której doszło między gośćmi gospodarstwa agroturystycznego. Jeden z uczestników zranił nożem trzech innych mężczyzn. Mimo udzielonej na miejscu pomocy medycznej, dwóch z nich nie udało się uratować. Trzeci z ranionych został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

Jego stan jest stabilny, rana nie zagraża życiu i zdrowiu pokrzywdzonego

– powiedział prokurator rejonowy z Prokuratury Olsztyn-Południe Daniel Brodowski.

Według prokuratora wszyscy uczestnicy tego zdarzenia to obcokrajowcy, którzy pracowali w pobliskim zakładzie przetwórczym i mieszkali w gospodarstwie agroturystycznym. Podejrzany jest obywatelem Indii. Osoby, które zginęły to obywatel Egiptu i Indii. Hindusem jest również ranny mężczyzna.

Śledczy nie informują na razie o ustaleniach dotyczących okoliczności i motywów zbrodni. Wiadomo jedynie, że podejrzany i pozostali uczestnicy awantury między cudzoziemcami byli trzeźwi. Zaraz po zdarzeniu policja – poza podejrzanym – zatrzymała do wyjaśnienia trzech innych obcokrajowców, którzy przebywali w tym miejscu. Zostali oni zwolnieni jeszcze tego samego dnia.

 

Autor: PAP
Redakcja. B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, więzienie, nóż, zabójstwo
Przyleciał z Londynu i wylądował w areszcie. Mężczyzna poszukiwany listem gończym złapany na lotnisku

Na lotniczym przejściu granicznym Mazury w Szymanach, wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej poszukiwany listem gończym obywatel Polski. Mężczyzna na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii przyleciał...

Zamknij
RadioOlsztynTV