Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trafili do aresztu. Będą odpowiadać za handel narkotykami

Sąd Rejonowy w Olsztynie aresztował siedem osób, którym zarzucono kierowanie lub udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel narkotykami.

Gangiem miał kierować 51-letni Piotr M., który od maja tego roku odbywa karę więzienia. Z materiału dowodowego zebranego przez prokuraturę i Centralne Biuro Śledcze Policji wynika, że od roku na terenie województw warmińsko- mazurskiego i mazowieckiego działała zorganizowana grupa przestępcza, która wprowadzała do obrotu znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny.

Piotrowi M. prokurator przedstawił zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą (od maja 2020 do czerwca tego roku) oraz wprowadzenie do obrotu prawie 14 kg amfetaminy, prawie 2 kg mefedronu, 8,5 kg marihuany i kilkudziesięciu gramów kokainy.

Kolejnych dziesięć osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz w obrocie narkotykami. W trakcie przesłuchania przed prokuratorem, podejrzani częściowo przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

Siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec trzech zastosowano środki wolnościowe. Do śledztwa dołączono kilka innych postępowań, w których zarzuty przedstawiono ośmiu osobom. Podczas przeszukań, funkcjonariusze CBŚP zatrzymali ponad 100 tysięcy złotych oraz trzy samochody marki Audi. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, areszt, grupa przestępcza
Zlikwidowano grupę przestępczą nielegalnie produkującą papierosy. 6 osób zatrzymano

Funkcjonariusze olsztyńskiego i mazowieckiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej, warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę przestępczą, która produkowała papierosy w gospodarstwie rolnym...

Zamknij
RadioOlsztynTV