Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod koniec czerwca zaczyna się Olsztyńskie Lato Artystyczne. W tym rok MOK postawi na multimedialny „Autobus kultury”

Olsztyńskie Lato Artystyczne 2019

Phil Bates z  Electric Light Orchestra Classic, Leszek Możdżer, zespół Riverside, Kuba Badach, Skubas, Ania Rusowicz i Tomasz Stockinger. Koncerty m.in tych artystów znalazły się w kalendarzu Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

To  w sumie 110 wydarzeń takich jak koncerty, pokazy kina plenerowego, spektakle teatrów ulicznych oraz liczne działania animacyjne. Wszystko spięte klamrą – nostalgii i elegancji – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, odpowiedzialnego za OLA – Mariusz Sieniewicz.

Chcielibyśmy zabrać olsztynian w taką nostalgiczną podróż w przeszłość. Poszukaliśmy twórców, którzy są przede wszystkim indywidualnościami i pielęgnują w obrębie szeroko pojętej kultury POP pewną elegancję i szlachetność. Próbują budować swój własny język i nie uczestniczą w eventowym wyścigu.

00:00 / 00:00

Koordynatorka Olsztyńskiego Lata Artystycznego Monika Wasiniewska dodaje, że tegoroczny program letniego cyklu imprez to różnorodna oferta, która nie koncentruje się na festiwalach. Są też nowości.

Pomimo tego, że zachowujemy pewne stałe punkty programu jak kabarety, koncerty, animacje. Przede wszystkim staramy się wprowadzić element świeżości, czego najlepszym dowodem jest działalność animacyjna MOK, która wprowadziła rewolucyjną ideę „Autobusu kultury” z pełną multimedialną ofertą różnorakich zajęć, spotkań, wydarzeń. I wszystko to przywiezie ze sobą.

00:00 / 00:00

„Autobus kultury” wyjedzie w trasę po olsztyńskich osiedlach na początku lipca. Będą to warsztaty, zabawy oraz zajęcia dla dzieci i dorosłych.

#autobuskultury

Już niedługo pojawi się na ulicach Olsztyna #autobuskultury. Wypatrujcie jego żółtych barw. zobaczcie czym był i jak powstawał. A jaki jest? Przekonajcie się sami odwiedzając go w jednym z letnich przystanków.Pierwszy – Autobus Kultury na Podzamczu.

Opublikowany przez MOK Olsztyn Piątek, 7 czerwca 2019

Jakie jeszcze atrakcje czekają na mieszkańców i turystów podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego?

Podczas OLI wystąpią także kabarety: Neo-Nówka i Kabaretu Moralnego Niepokoju. Oba zespoły mają w Olsztynie zaprezentować nowe programy.

Od 22 do 24 sierpnia organizatorzy zapraszają na festiwal teatrów ulicznych, a pod koniec sierpnia zostanie zaaranżowana „uliczka kryminału”, na której miłośnicy gatunku mogą spotkać się  z autorami kryminałów – przewidziano też rozwiązywanie zagadek kryminalnych przez uczestników wydarzenia. Do imprezy poświęconej kryminałom włączą się policjanci z komendy wojewódzkiej w Olsztynie.

Tradycyjnie już w ramach OLA nie zabraknie  festiwalu folkloru „Warmia” oraz koncertów organowych. – Z tym, że w tym roku koncerty organowe nie będą wyłącznie muzyką organową. Organom będą towarzyszyły także inne instrumenty. Liczymy, że klasyczne utwory zyskają nowe aranżacje – powiedział Sieniewicz.

W każdy poniedziałek w ramach OLA w parku Podzamcze na seanse zaprasza  kino plenerowe.

22 rozpoczynają się Dni Olsztyna, które potrwają do 28 lipca, a wśród ciekawych propozycji przygotowanych z tej okazji  znalazł się międzynarodowy Festiwal Katarynek, Jarmark Jakubowy i potańcówka z muzyką na żywo na Targu Rybnym.

 

Autor: M. Sadowska-Bartoszewicz/PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w OLA, mok, Mariusz Sieniewicz, Olsztyńskie Lato Artystyczne
MOK w Jezioranach zachęca młodzież do zilustrowania przygód Sherlocka Holmesa

Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu plastycznego „Historyjka obrazkowa”. W 2019 roku przypada 160. rocznica urodzin sir Artura Conan Doyle’a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV