Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pociągiem po Olsztynie. Kolej oddała do dyspozycji pasażerów trzy nowe przystanki

Fot. P. Getka

Od dziś pociągiem można przemieszczać się w obrębie Olsztyna. PKP Polskie Linie Kolejowe oddało do użytku pasażerów trzy nowe przystanki: Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny i Olsztyn Jezioro Ukiel.

Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK poinformował, że obsługa nowych przystanków w Olsztynie została wprowadzona razem z nowym rozkładem jazdy pociągów. Dodał, że dodatkowy peron został też uruchomiony na przystanku Olsztyn Śródmieście.

Trzy nowe przystanki na linii z Olsztyna Głównego do Olsztyna Gutkowa to dla mieszkańców lepszy dostęp do kolei. Dodatkowy dziś zostaje uruchomiony peron na przystanku Olsztyn Śródmieście. Mieszkańcy zyskują dzięki temu wygodniejsze podróże między okolicznymi gminami, olsztyńskimi osiedlami a centrum miasta.

Aby poruszać się pociągiem w obrębie miasta, podróżni muszą kupić bilet w kasie kolejowej. Bilety komunikacji miejskiej nie są honorowane.

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, Olsztyn, kolej, kolej miejska
Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym koło Nidzicy. Na miejscu jest policja i prokurator

Kierowca samochodu osobowego zginął w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Wietrzychowa w powiecie nidzickim. Jak podała policja, pasażerom i obsłudze pociągu z Działdowa do Olsztyna...

Zamknij
RadioOlsztynTV