Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pobiegną w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym. Ruszyły zapisy do największego w Polsce Biegu Tropem Wilczym

Ruszyły zapisy do, największego w Polsce, 9. Biegu Tropem Wilczym w Węgorzewie. Impreza odbędzie się 16 maja.

Bieg jest hołdem dla żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, którzy po zakończeniu drugiej wojny światowej byli więzieni i mordowani przez komunistyczne władze. Trasa liczy symboliczne 1963 m. To upamiętnienie roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Niezłomny – Józef Franczak ps. Lalek.

9. Bieg Tropem Wilczym w Węgorzewie wystartuje 16 maja w samo południe z Placu Wolności. Jak podaje organizator imprezy, węgorzewski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w związku z obostrzeniami sanitarnymi, maksymalnie będzie mogło wystartować 120 osób. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy pakiet, czyli medal i koszulkę oraz ciepły posiłek i wodę. Prowadzone będą klasyfikacje kobiet i mężczyzn w kategorii Open, ale tylko trzy pierwsze miejsca.

Organizator dopuszcza również przemarsz trasy. Będzie to bieg otwarty, bez ograniczeń wiekowych, ale pewne warunki dotyczą osób do 18 roku życia. Szczegóły są na stronie internetowej OSiR-u w Węgorzewie.

Podczas biegu będą obowiązywały aktualne przepisy dotyczące obostrzeń pandemicznych.

 

Auto: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, pamięć, bieg, Żołnierze Niezłomni
Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu

42-letni mężczyzna zginął w wypadku pod Węgorzewem. Policja pod nadzorem prokuratury rejonowej w Giżycku ustala okoliczności zdarzenia. Jak poinformowała asp. Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji...

Zamknij
RadioOlsztynTV