Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po wakacjach prawie trzykrotnie zwiększy się liczba doradców metodycznych. Wszystko przez słabe wyniki egzaminów końcowych

Będzie więcej doradców metodycznych dla nauczycieli w województwie warmińsko-mazurskim. Zapowiedział to w Porannych pytaniach kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Doradcy są potrzebni m.in. dlatego, że uczniowie z naszego regionu napisali egzaminy kończące podstawówkę i gimnazjum poniżej średniej krajowej.

Na Warmii i Mazurach będzie 85 doradców, którzy będą wspierać nauczycieli w dziele dydaktyki. Taki doradca będzie miał swój rejon. Będzie organizował spotkania, lekcje otwarte i lekcje poglądowe. Mam nadzieję, że ten element wpłynie korzystnie na poprawę tego, o czym mówimy.

W tej chwili na Warmii i Mazurach pracuje 29 doradców metodycznych dla nauczycieli. Kuratorium chce powołać też nowe ośrodki metodyczne w Kętrzynie, Nidzicy i Bartoszycach.
Natomiast dyrektorzy szkół, w których egzaminy kończące podstawówkę i gimnazjum wypadły najgorzej, będą musieli wprowadzić programy naprawcze.

Dziś zakończenie roku szkolnego, przed młodzieżą ponad dwa miesiące wolnego. Nawet 80 tys. dzieci będzie wypoczywać w te wakacje w województwie warmińsko-mazurskim. Około 30 tys. to uczniowie z naszego regionu.

Krzysztof Marek Nowacki przypomniał, że w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa podczas zorganizowanego wypoczynku dla dzieci, rodzice mogą zgłosić swoje obawy właśnie do Kuratorium Oświaty.

Kuratorium współpracuje ze służbami i sanepidem. Podejmujemy wspólne działania, mające na celu monitorowanie tego wypoczynku. Podkreślam, tam gdzie wchodzi w grę bezpieczeństwo dzieci, tam prowadzimy działania priorytetowe. Oprócz tego mamy program działań kontrolnych, które obejmują wszystkie placówki wypoczynku.

Uczniowie wrócą do szkół 2 września.

Radio Olsztyn od rana wita wakacje z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klebarku Wielkim. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Krzysztofem Markiem Nowackim

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, wakacje, oświata, kurator oświaty, video, Krzysztof Marek Nowacki
Uczniowie odliczają godziny do rozpoczęcia wakacji. A policja przypomina o zasadach bezpiecznego wypoczynku

Warmińsko-mazurscy policjanci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Muszą pamiętać, że nie mają prawa iść nad wodę bez wiedzy osoby dorosłej. Zawsze, jeśli chcą...

Zamknij
RadioOlsztynTV