Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po raz pierwszy publicznie pokazali taniec czołgów. Zmechanizowani husarze z Braniewa zaprezentowali swoje możliwości bojowe

Fot. M. Stankiewicz

9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej w tym roku będzie świętować  swoje 25-lecie. Z tej okazji żołnierze zaprosili dziennikarzy na pierwszy Media Day.

Pokazali czym się zajmują i jakie mają plany. Żołnierze zaprezentowali siebie i i wyposażenie jednostki, które wykorzystują podczas ćwiczeń.

Pancerniaków kojarzymy głównie z czołgami, choć wykonują też inne zadania. Podczas manewrów i na polu bitwy największe wrażenie robią wozy bojowe.

– wyjaśnia płk Dariusz Kosowski, dowódca 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Dla zmechanizowanej husarii ten rok będzie bardzo pracowity. Czeka ich kilka poligonów. Najbliższy w Orzyszu, potem seria ćwiczeń oraz wyjazd na misję na Łotwę. Tam muszą przygotować dwie zmiany. To kawalerzyści z Braniewa tworzyli pierwszy kontyngent polskiej misji wojskowej na Łotwie. Jej celem jest sojusznicze wsparcie kraju nie będącego w stanie wojny.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Zdjęcia: M.Stankiewicz
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia, Braniewo, czołg, pancerniacy
Sąd w Giżycku wznawia proces trzech oficerów wojska, którzy pobili policjantów i pracowników hotelu

Sąd Rejonowy w Giżycku wznawia proces trzech oficerów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej 31 grudnia zeszłego roku miał zapaść wyrok w tej sprawie, ale sąd zdecydował wówczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV