Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po ponad 30 latach służby odchodzi na emeryturę. Straż Graniczna uroczyście pożegnała ppłk Romana Liśkiewicza

Fot. W-M OSG

Po ponad 30 latach służby, na emeryturę odszedł ppłk SG Roman Liśkiewicz. Uroczyste pożegnanie odbyło się w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant płk SG Robert Inglot przekazał mu pamiątkową szablę z dedykacją.

Ppłk SG Roman Liśkiewicz rozpoczął służbę wojskową w 1989 r. w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych Filii w Kętrzynie. Dwa lata później został mianowany funkcjonariuszem Straży Granicznej w warmińsko-mazurskim oddziale. Pełnił służbę w Wydziałach Kontroli Ruchu Granicznego i Ochrony Granicy Państwowej, a następnie awansował na Naczelnika w Wydziale Operacyjno-Śledczym. Od listopada 2013 r. pełnił funkcję naczelnika wydziału – pełnomocnika komendanta ds. ochrony informacji niejawnych.

Ppłk SG Roman Liśkiewicz był wielokrotnie nagradzany m.in.: Odznaką Straży Granicznej, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, czy Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w emerytura, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, szabla, pożegnanie
Po 8 latach opuściła szeregi braniewskiej policji. Czarę czeka zasłużona emerytura

Brała udział w zabezpieczaniu imprez masowych, poszukiwała osób zaginionych, tropiła uciekających przestępców. Po 8-letniej służbie w braniewskiej policji na zasłużoną emeryturę przeszła Czara - policyjny pies...

Zamknij
RadioOlsztynTV