Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po czterdziestce zapisz się na studia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Fot. D. Grzymska.

Od nowego roku akademickiego dorośli będą mogli bezpłatnie studiować na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie popołudniami.

Katedra Socjologii uruchamia program „Studia Socjologia 40+”. Zajęcia będą się odbywały trzy razy w tygodniu, po godz. 15.00.

Pomysł darmowego zdobycia wyższego wykształcenia podoba się starszym mieszkańcom Olsztyna:

00:00 / 00:00

Zdobyty na studiach dyplom licencjacki pozwoli absolwentom być lepszym na rynku pracy – uważa dr Agnieszka Zduniak z Katedry Socjologii UWM:

00:00 / 00:00

Dla przyszłych studentów Katedra Socjologii UWM przygotowała 4 specjalizacje. Jak mówi jeden z pracowników dr Stefan Marcinkiewicz, do wyboru będą: socjologia innowacyjności i zachowań rynkowych, nowych mediów, rozwoju lokalnego i regionalnego oraz socjologia interakcji rodzinnych:

00:00 / 00:00

Będą to drugie po Uniwersytecie Zielonogórskim takie studia w Polsce. Rekrutacja ruszy w czerwcu. Katedra Socjologii UWM planuje przyjąć około 60-ciu studentów. (ami/as)

Więcej w UWM, studia
Olsztyńscy studenci przygotowują się do zawodów autostopowych

Prawie 600 kilometrów będą mieli do pokonania studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy wezmą udział w Kortowskich Zawodach Autostopowych. W Akademickim Klubie Turystycznym ruszyły zapisy do...

Zamknij
RadioOlsztynTV