Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po ćwiczeniach DRAGON 24 część dróg wymaga naprawy

Fot. DWOT

Podczas ćwiczeń wojskowych DRAGON 24 kolumny ze sprzętem przemieszczały się wieloma drogami publicznymi. Część odcinków tych tras oraz przydrożnej infrastruktury teraz wymaga naprawy.

Wojsko powołuje komisje, które będą szacowały straty. Do urzędów gmin zgłaszają się także właściciele prywatnych dróg dojazdowych, w których stwierdzili uszkodzenia po przejazdach wojskowych. Tak jest m.in. w gminie Lubawa.

Część dróg, tam, gdzie dojeżdżają mieszkańcy, została przez nas naprawiona. Ale jest część dojazdów do pól, gdzie rzeczywiście jest problem. W jednym miejscu płot od ogrodzenia sadu został zniszczony. My też nie za bardzo możemy to naprawiać. Ma przyjechać komisja, która określi szkody. Informacja jest przekazana wojsku. Przesłaliśmy zdjęcia, filmy, czekamy teraz na oszacowanie

– powiedział wójt Tomasz Ewertowski.

Problem dotyczy kilku gmin z okolic Lubawy. Komisje i wojskowi eksperci będą prowadzić wizje lokalne i szacować straty. Następnie drogi mają być naprawione.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w wojsko, remont, naprawa dróg
Sprawdzili swoje umiejętności na pętli taktycznej [ZDJĘCIA]

Ochotnicy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej ukończyli pierwszy żołnierski egzamin. To tzw. pętla taktyczna po 16-dniowym szkoleniu. Test sprawdza nie tylko zdolności indywidualne żołnierzy, ale także...

Zamknij
RadioOlsztynTV