Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pływaccy mastersi na ostatniej prostej przed MP

Fot. Krzysztof Pakulnicki

Pod koniec czerwca – po pływackich emocjach związanych z finałem Grand Prix Polski i Głównymi Mistrzostwami Polski, przyjdzie czas na zawody mastersów.

Osoby w wieku powyżej 25-lat będą rywalizowały w olsztyńskiej Aquasferze o najwyższe trofea. Rejestracja na Mistrzostwa Polski Mastersów już się rozpoczęła – mówi Andrzej Klasa, jeden z organizatorów imprezy.

00:00 / 00:00

W mistrzostwach nie zabraknie oczywiście gospodarzy z AZS UWM Masters Olsztyn. Mariusz Gabiec, pływający szkoleniowiec „Akademików”, a jednocześnie wielokrotny rekordzista i mistrz Polski w swoich kategoriach wiekowych przyznaje, że choć dla wielu zawodników treningi pływania są odskocznią od codzienności, to do mistrzostw podchodzą oni bardzo poważnie:

00:00 / 00:00
(rozmawiała Karina Ośko)

Mistrzostwa Polski Mastersów odbędą się w Olsztynie od 27 do 29 czerwca. Wystartować w nich mogą zawodnicy z rocznika 1989 i starsi. Szczegółowe informacje można znaleźć m.in. na stronie Polskiego Związku Pływackiego. (kośk/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, Aquasfera
Dzień Unii Europejskiej w Olsztynie

Z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, ciekawi mogli poznać "od kuchni'' niektóre miejsca w Olsztynie, które zostały zmodernizowane dzięki wspólnotowym środkom. Miejskie Przedsiębiorstwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV