Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Płyty meblowe, a nawet kalosze. Straż miejska sprawdza czym palimy w piecach. Jest pierwszy wniosek do prokuratury

Fot. Straż miejska

Strażnicy miejscy mają coraz więcej pracy związanej z kontrolami pieców w domach.  Do prokuratury trafił wniosek o ukaranie mieszkańca podolsztyńskich Myk.

Strażnicy miejscy podczas interwencyjnego patrolu nie mogli sprawdzić, czym mężczyzna pali w piecu, dlatego konieczne było zastosowanie dodatkowych sankcji – wyjaśnia Andrzej Bochniak, kierownik referatu Dywit olsztyńskiej Straży Miejskiej.

Mieszkańcy Myk zgłosili, że ich sąsiad spala odpady w piecu centralnego ogrzewania. Strażnicy przyjechali na miejsce, ale mężczyzna nie pozwolił na przeprowadzenie kontroli. Wezwano policję, ale mieszkaniec Myk także wówczas nie zgodził się na przeprowadzenie czynności. Strażnicy zmuszeni byli skierować do prokuratury wniosek o ukaranie mężczyzny.

Okazuje się, że strażnicy miejscy coraz częściej  kontrolują piece. Jak mówi Andrzej Bochniak funkcjonariusze sprawdzają, czy śmieci, które po spaleniu zatruwają powietrze, nie trafiają do palenisk.

00:00 / 00:00

Mandat za palenie śmieci to maksymalnie 500 złotych, ale w sytuacji rażącego naruszenia przepisów, sprawa może być kierowana do sądu.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, piec, straż miejska, palenie, sezon grzewczy
Olsztyńska Straż Miejska likwiduje posterunek na Pieczewie. „Musimy wprowadzić oszczędności”

Straż Miejska w Olsztynie likwiduje jeden ze swoich posterunków. Strażnicy nie będą już stacjonować na Pieczewie. Komendant Straży Miejskiej Jarosław Lipiński zapewnia, że mieszkańcy tego osiedla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV