Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Płonie dach kościoła św. Józefa w Olsztynie. Strażacy uspokajają – to tylko ćwiczenia

Fot. Adam Chmielewski

Do Radia Olsztyn zadzwonili słuchacze zaniepokojeni widokiem strażaków przed kościołem św. Józefa przy ulicy Jagiellońskiej w Olsztynie.

Rzecznik prasowy olsztyńskiej straży pożarnej młodszy brygadier Sławomir Filipowicz uspokaja, że nie dzieje się nic poważnego. To tylko symulacja, która ma w razie niebezpieczeństwa pomóc zminimalizować skutki pojawienia się ognia.

W ćwiczeniach uczestniczą 4 zastępy, czyli łącznie 16 strażaków z z dwóch jednostek: ratowniczo-gaśniczej nr 2 przy ul. Marii Zientary-Malewskiej, która jest jednostką wiodącą na tym obszarze oraz ratowniczo-gaśniczej nr 1 przy ul. Niepodległości. W akcji biorą udział także zastępy ratownicze.

Ćwiczenia potrwają do jutra (środa). Strażacy w ich trakcie będą sprawdzać możliwość użycia określonego sprzętu, a także ustalać drogi dojścia do źródła ognia oraz drogi ewakuacji.

Autor: A.Socha
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, ćwiczenia, Sławomir Filipowicz
Ćwiczenia wojskowe w Orzyszu. Obowiązuje zakaz wchodzenia na teren poligonu

Zabronione jest wejście na teren Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz. Trwają tam ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej. W ćwiczeniach wykorzystywana jest nie tylko ostra amunicja,...

Zamknij
RadioOlsztynTV