Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Plaga pijanych sterników na warmińsko-mazurskich jeziorach

Fot. Ł. Węglewski

Policyjni wodniacy codziennie zatrzymują nietrzeźwych sterników. Wielu z nich dodatkowo łamie zakaz wytwarzania fal, które mogą doprowadzić do uszkodzenia cumowanych przy kei łodzi.

W Giżycku policja patrolująca Jezioro Boczne, zauważyła pływający z dużą prędkością skuter wodny. Sternikiem był 27-letni mieszkaniec Lubartowa, który pływał z pasażerem. Okazało się, że sternik nie ma przy sobie uprawnienia, za to ma 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Dwie godziny później funkcjonariusze zwrócili uwagę na sternika łodzi motorowej, który pomimo zakazu wytwarzał duże fale. 44-letni mieszkaniec Ustki miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Godzinę później mieszkaniec Radomia również zlekceważył znak zakazu. On także był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Także w Mikołajkach policyjni wodniacy zatrzymali pijanego sternika, który na mazurskie jeziora przyjechał z Gdyni.

Nietrzeźwym sternikom grozi nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Minimalny okres na jaki mogą stracić prawo jazdy to zakaz ten może być orzeczony to 3 lata.

Od początku sezonu zatrzymano już 15 pijanych sterników. Alkohol na wodzie to częste przypadki – mówi podkomisarz Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

 

 

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, alkohol, żegluga, jeziora, sternik, policja wodna
Po alkoholu pływali po jeziorze Gołdap. Teraz staną przed sądem

Od początku wakacji jezioro Gołdap patrolują policjanci z drużyn wodnych. W tym czasie zatrzymano kilka osób, które pod wpływem alkoholu pływały po akwenie. Wczoraj policja zatrzymała...

Zamknij
RadioOlsztynTV