Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Placówki medyczne będą cyberbezpieczne. NFZ ma na to pieniądze

Nawet 900 tysięcy złotych mogą otrzymać z NFZ placówki medyczne na wsparcie cyberbezpieczeństwa. O wsparcie mogą wnioskować szpitale, które prowadzą leczenie szpitalne, rehabilitację, lecznictwo uzdrowiskowe oraz opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.

Z powodu wojny na Ukrainie nasiliły się incydenty zagrażające cyberbezpieczeństwu placówek medycznych. Szczególnie niebezpieczne i groźne w skutkach mogą być cyberataki na szpitale. Atak hakerski na infrastrukturę szpitala może kosztować zdrowie, a nawet życie pacjentów.

W celu wsparcia cyberbezpieczeństwa szpitali Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje finansowanie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów informatycznych w tych placówkach. Wsparcie wynosi od ponad 240 tysięcy do nawet 900 tysięcy złotych. Wysokość środków będzie uzależniona od wartości kontraktu placówki z NFZ.

Szczegóły dotyczące sposobu pozyskania dofinansowania można znaleźć na stronie warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzdrowisko, szpital, NFZ, leczenie, psychiatria, rehabilitacja, uzależnienie
Ekspert: w leczeniu pacjentów z udarem najważniejszy jest czas

Z badań epidemiologicznych wynika, że udar mózgu jest trzecią co do częstości przyczyną zgonów w naszym kraju i pierwszą przyczyną trwałego inwalidztwa. W leczeniu pacjentów z...

Zamknij
RadioOlsztynTV