Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PKP ostrzega: uwaga na oszustów wysyłających fałszywe maile

Fot. pixabay.com

  – W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone kampanie spear phishingowe, tj. maile z wirusem podszywające się pod Spółkę PKP Intercity S.A. – informuje PKP.

Jak podano, atakujący wysyłają wiadomości mailowe, w których proszą o przeczytanie załącznika lub odpisanie na przesłaną wiadomość. PKP dodaje, że nadawcy prawdopodobnie wykorzystują ogólnodostępne w Internecie adresy e-mail należące do pracowników Spółki.

Treść wiadomości jest krótka, lecz poprawnie skonstruowana pod względem językowym, co dodaje im autentyczności, jednak najczęściej pozbawiona jest formalnego podpisu.

Cyberataki mogą przybierać różne formy. PKP przestrzega:

W przypadku pojawienia się podejrzenia lub faktu takiego ataku prosimy pod żadnym pozorem nie odpowiadać na taką korespondencję, nie uruchamiać załącznika lub podejrzanego linka oraz bez sprawdzenia nie udostępniać żadnych poufnych informacji, haseł, loginów itp.

 

Źródło: PKP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, komputer, oszuści, mail
Obiecują pomoc w refundacji leków lub dziedziczeniu składek emerytalnych. Warmińsko-mazurski ZUS ostrzega przed oszustami

W ostatnim czasie w województwie doszło do wyłudzenia pieniędzy od starszej osoby. Przestępca podał się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i obiecał refundację leków. Oszuści działają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV