Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PKN Orlen obniży ceny paliw. Kto skorzysta z promocji?

PKN Orlen wprowadza promocję dla klientów programu lojalnościowego VITAY. Przewiduje ona trzy tankowania miesięcznie do 50 litrów paliwa każde, ze zniżką 30 groszy na litrze w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jak podkreślił na konferencji prasowej Obajtek, użytkownicy aplikacji VITAY będą mogli skorzystać z promocji już od poniedziałku 27 czerwca, zaś właściciele kart VITAY będą mogli z niej korzystać od 1 lipca. Prezes PKN Orlen zaznaczył, że obniżka będzie większa dla klientów programu VITAY, posiadających jednocześnie kartę dużej rodziny – wtedy obniżka w ramach promocji będzie wynosić 40 groszy na litrze.

Sytuacja wojenna powoduje bardzo wysokie baryłki ropy. Cała Europa ma z tym problem, my również mamy z tym problem

– mówił Obajtek, dodając, że do tych problemów dochodzi jeszcze np. transport morski ropy, który zdrożał o 110 proc.

To są skutki wojny, za które my nie odpowiadamy. Możemy jedynie z nimi walczyć.

Jak podkreślał, „wraz z polskim rządem staramy się, aby paliwa w Polsce były jednymi z najtańszych w Europie”. Przypomniał, że rząd obniżył akcyzę na paliwa, a PKN Orlen różnymi działaniami starał się utrzymać ceny. Dodał jednak, że ceny w efekcie tych działań „nie są zadowalające”, dlatego Orlen wprowadza wakacyjną promocję na paliwa dla użytkowników swojego programu lojalnościowego.

Redakcja: A. Niebojewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w paliwo, cena, Daniel Obajtek
Marcin Kulasek: nie mówimy o benzynie za 5 złotych w perspektywie tygodnia

Lewica widzi możliwość obniżenia cen paliw przez PKN Orlen o złotówkę za litr. W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn mówił o tym poseł Lewicy i sekretarz generalny...

Zamknij
RadioOlsztynTV