PiS zaprezentował nowy spot wyborczy

Premier Mateusz Morawiecki wzywa do głosowania na PiS w najnowszym spocie wyborczym partii, opublikowanym w mediach społecznościowych. Szef rządu swojemu ugrupowaniu przeciwstawia „koalicję chaosu”, wśród której wymienia ugrupowania składające się na: Koalicję Obywatelską, Lewicę i Trzecią Drogę.
Zdaniem premiera, głosowanie na te ugrupowania to „przepis na koalicję chaosu”
Inicjatywa Polska, Platforma Obywatelska, Partia Zielonych, Polska 2050, Unia Europejskich Demokratów, PSL, Partia Razem, Nowa Lewica. Wiecie co to za lista? To przepis na chaos. Na koalicję chaosu. Ośmiu prezesów, osiem różnych programów, osiem partii. To przepis na to, żeby Polska stanęła na lata w miejscu, pogrążyła się w letargu
– mówił szef rządu w spocie.
Jak dodał, „wrócą problemy, bezrobocie, umowy śmieciowe, praca za 5 zł”.
Jest lepszy plan. Życie, jak na Zachodzie, bez tych wszystkich emigranckich problemów z Zachodu. To niższy wiek emerytalny. To zakaz wyprzedaży majątku, to ochrona Polski przed przymusową relokacją. Tylko Prawo i Sprawiedliwość może powstrzymać koalicję chaosu. 15 października tylko PiS
– oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. W wyborach do Sejmu startuje sześć komitetów – oprócz PiS także Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Konfederacja, Lewica i Bezpartyjni Samorządowcy.
🔴 To #KoalicjaChaosu!
Oni zatrzymają Polskę, utoną w kłótniach, zajmą się sobą zamiast zająć się sprawami Polaków.
Wróci bezrobocie, wrócą umowy śmieciowe, wróci praca za kilka złotych.
Jest inna droga: programy społeczne, niższy wiek emerytalny i emerytury stażowe.
Tylko PiS… pic.twitter.com/7Iuex0mPQP— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) October 7, 2023
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP/IAR
























