Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PiS z najlepszym wynikiem na Warmii i Mazurach. Sprawdź kto został posłem, a kto senatorem

Jak ogłosiła Państwowa Komisja Wyborcza w wyborach do Sejmu: PiS zdobyło 235 mandatów, KO – 134, SLD – 49, PSL – 30, Konfederacja – 11 i Mniejszość Niemiecka – 1 mandat. Na Warmii i Mazurach Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory uzyskując 128 760 głosów w okręgu olsztyńskim i 102 tysiące 478 głosów w okręgu elbląskim.

Oto podział mandatów poselskich w okręgu olsztyńskim. Z listy PiS uzyskali go: prof. Wojciech Maksymowicz, Iwona Arent, Michał Wypij, Wojciech Kossakowski i Jerzy Małecki. Koalicja Obywatelska wprowadzi do Sejmu trzech przedstawicieli: Janusza Cichonia, Pawła Papke i Annę Wasilewską, PSL – Urszulę Pasławską, a Lewica – Marcina Kulaska.

Poznaliśmy także podział mandatów poselskich w okręgu elbląskim (nr 34). – Tam komitet wyborczy PiS otrzymuje cztery mandaty: Leonard Krasulski, Zbigniew Babalski, Jerzy Wilk i Robert Gontarz. Koalicja Obywatelska zdobyła dwa mandaty: Jacek Protas i Elżbieta Gelert. Z Lewicy jeden mandat otrzymuje Monika Falej, a z PSL Zbigniew Ziejewski – powiedział sekretarz elbląskiej okręgowej komisji wyborczej, Adam Okruciński.

Z kolei przydział mandatów senatorskich przedstawia się następująco: Bogusława Orzechowska, Małgorzata Kopiczko z Prawa i Sprawiedliwości, startująca z własnego komitetu wyborczego Lidia Staroń i Jerzy Wcisła z Koalicji Obywatelskiej zostali wybrani na senatorów z okręgów nr 84, 85, 86 i 87. Więcej tutaj.

Zobacz zdjęcia z wieczorów wyborczych na Warmii i Mazurach.

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, mandat, posłowie, Prawo i Sprawiedliwość, lewica, wybory parlamentarne, senatorowie, uwaga, pilne
WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Znamy oficjalne wyniki [AKTUALIZACJA]

Prawo i Sprawiedliwość utrzymało samodzielną większość w Sejmie – wynika z oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą. -------------------------------------------------------------------------------------- godz. 20:30 PKW podała oficjalne...

Zamknij
RadioOlsztynTV