Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piramida finansowa w Ełku. Kilkaset osób może być poszkodowanych. Dwie tymczasowo aresztowano

Piramida finansowa. Fot. fotolia

Policjanci z Ełku rozbili dużą piramidę finansową działającą w tym mieście. Dwie osoby zostały aresztowane na 3 miesiące.

Do zatrzymań doszło pod koniec ubiegłego tygodnia, ale policja poinformowała o akcji dopiero dziś. Na wniosek prokuratury dwie osoby – kobieta i mężczyzna – trafiły do aresztu. Jak powiedziała nadkomisarz Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, oboje są podejrzani o oszustwo finansowe na dużą skalę.

W sprawie poszkodowanych może być nawet kilkaset osób, a skala oszustw jest ogromna. Zatrzymani mieli oferować swoim klientom bardzo atrakcyjne zyski przy zawieraniu lokat.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, która nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie. Śledczy zabezpieczyli m.in. luksusowe auta osób podejrzanych o prowadzenie piramidy finansowej. Działalność mieli prowadzić od 2015 roku.

 

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Ełk, areszt, lokaty, oszustwa, oszuści, aresztowania, piramida finansowa, piramida, lokata
Stracił oko przez starszego brata. Agresywny mężczyzna trafił do aresztu

Policjanci ze Szczytna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okaleczenie brata. Jak ustalili funkcjonariusze dwóch braci pobiło się podczas awantury domowej we wsi w gminie Świętajno. W trakcie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV